FOR THERM
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Matchmaking Business Meetings FOR ARCH 2016 - další ročník úspěšné mezinárodní akce uzavřen


Matchmaking Business Meetings FOR ARCH 2016 - další ročník úspěšné mezinárodní akce uzavřen

Již čtvrtý ročník mezinárodních obchodních jednání Matchmaking Business Meetings FOR ARCH se uskutečnil při stavebním veletrhu FOR ARCH se na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech dne 22. září 2016.  Letošní účast byla rekordní, celkem se přihlásilo 121 firem z 12 zemí!  Akci uspořádali vedle veletržní správy ABF a.s. členové sítě Enterprise Europe Network (EEN) – Centrum pro regionální rozvoj České republiky a Handwerkskammer Dresden za spolupráce partnerů ze sítě EEN a dalších institucí. 

 

Matchmaking - cílená obchodní jednání - jsou mezi podnikateli velmi oblíbená: jedná se o předem dohodnuté obchodní schůzky jak vystavovatelů, tak návštěvníků, pro které si firmy vybírají své partnery na základě kooperačních profilů zveřejněných v katalogu účastníků. Vzhledem k tomu, že tato jednání konají v průběhu největšího stavebního veletrhu FOR ARCH, podnikatelé tak efektivněji využijí čas zde strávený.

 

Akce při veletru FOR ARCH 2016 se zúčastnilo 64 českých a 57 zahraničních firem, z toho 20 německých, 13 slovinských, 13 polských a dále společnosti italské, španělské a letos poprvé i firmy ze zámoří – z Indonésie, Koreje a USA. Během jednoho dne se uskutečnilo 258 schůzek. Na místě bylo možné využít konzultace o evropském programu Horizont 2020 či o problematice vysílání pracovníků a přeshraničního poskytování služeb ve stavebnictví. Odpolední program zahrnul kromě schůzek i prohlídku veletrhu s doprovodem, což přivítali zejména zahraniční účastníci.

 

Na akci se sešly firmy ze stavebních a přidružených oborů, tedy veškeré stavební činnosti, výroba oken a dveří, elektromontáže a automatizace pro průmysl a domácnosti, personální agentury, IT, poradenské a další firmy nabízející novinky v oblasti stavebních inovací. Mezi českými účastníky byly jak malé a střední podniky, tak i drobní živnostníci. Schůzky byly zajímavé i proto, že zejména němečtí účastníci zde hledali především nové subdodavatele stavebních prací i výrobků na německý trh.

 

Zajímavý účastník přiletěl z USA - americká firma poptávající výrobce dřevěných pergol pro své klienty v Evropě. Během jednoho dne uskutečnil 8 jednání převážně s českými firmami. Po skončení byl velmi spokojen, neboť akce splnila plně jeho očekávání: jednak zmapovat český trh s výrobci pergol, ale i přímo navázat první kontakty s českými výrobci a dodavateli.

 

Všichni účastníci ocenili zajištěné zázemí pro obchodní jednání, včetně tlumočení zahraničních schůzek. Z dotazníkového šetření provedeného ihned po skončení akce vyplývá, že téměř 30 jednání vyústilo ihned na místě k domluvení vzájemné spolupráce, jak mezinárodní tak i mezi českými účastníky navzájem. I ti, kteří přijeli na takovéto jednání poprvé a s obavami, co je čeká, hodnotili obchodní schůzky velmi pozitivně a hovořili o smysluplnosti pořádání takovýchto setkání firem.

 

Více informací o Matchmaking FOR ARCH 2016 naleznete na webové stránce:

http://forarch2016.talkb2b.net/

 

Mezinárodní obchodní jednání nejen ve stavebních oborech bude síť EEN pořádat i v roce 2017, pro podrobnější informace sledujte naše stránky www.crr.cz/een.


Více
  TZB-info
TZB-info Krásně bílé radiátory pomocí ADLER VariColor VIADRUS rozšířil řady členů Klastru Česká peleta Webináře IMI Akademie ONLINE Jak připravit ALPHA1L na topnou sezónu? Facility management zajistí bezproblémový chod vaší nemovitosti Proč pevná paliva, nyní biomasa, pro malé spalovací zdroje?
Facebook